Orkiestra bez dyrygenta

Człowiek człowiekowi (nie) człowiekiem.

Złodzieje się, a orkiestra bez dyrygenta.
Abstrahując od konkretnych wydarzeń, w obliczu których nie mogłam pozostać bez słowa, zastanawiam się co siedzi w głowach osób szerzących zło, rozlewających fale hejtu i agresji? Oczywistym jest to, że nie wszyscy będą się miłować, nie wszyscy będą się lubić, co więcej nie wszyscy będą popierali te same akcje i organizacje. Każdy z nas jest inny i to jest dla mnie w pełni zrozumiałe. Jednak, kiedy w grę wchodzi nienawiść czy demoralizacja wychodzi to poza sferę mojego jarzenia.

wośp żałoba - stopnienawiści- artysciprzeciwnienawisci-wielkikoncert

Co się z nami stało?

Kilka dni temu udostępniłyśmy post z kwestowania podczas WOŚP. Razem z siostrą pisałyśmy tam: „Wylewania pomyj nie pozbędziemy się od tak, krytyka spotyka każdego z nas, przeciwstawiajmy się tej, która jest nieuzasadniona i mętna”. Przeglądając twitterowe posty po 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogłam uwierzyć do czego ludzie są zdolni?! Jak bardzo można oczernić drugiego człowieka?! Ja się pytam: GDZIE JEST GRANICA? Czy w ogóle jeszcze jest? Zawsze wydawało mi się, że kiedy ktoś ponosi śmierć, która jest największą ofiarą za pełnioną służbę, ludzie jednoczą się i chociaż na jakiś czas jesteśmy ponad podziałami. Myliłam się.

wośp - żałoba - stopnienawiści - muermzaowsiakiem- Matylda -Damięcka

Obudźmy się!

Człowiekiem gardzi człowiek. Czy powinniśmy wstydzić się, że jesteśmy ludźmi, stanowiącymi dla siebie największe zagrożenie?
OBUDŹMY SIĘ, póki nie zasnęliśmy na zawsze!

Społeczeństwo mówi „STOP nienawiści”.

Nie da się nie zauważyć wsparcia płynącego w stronę rodziny i bliskich śp. Pawła Adamowicza czy słów otuchy kierowanych do Jurka Owsiaka. Celebryci, dziennikarze, aktorzy czy nawet piosenkarze zabierają głos i wyrażają swoje przemyślenia. Piosenkarka „Doda” organizuje akcję #artyściprzeciwnienawiści. W przeciągu jednego dnia zgłosiło się do niej (UWAGA!) ponad 90 artystów. Jest to niewyobrażala liczba osób chcących zjednoczyć swoich fanów. Co więcej, Doda wyciąga rękę do Edyty Górniak czy Justyny Steczkowskiej, z którymi od lat żyła w niezbyt pokojowych stosunkach.                                                                                  Oprócz tego w sieci, aż roi się od hasztagów #muremzaowsiakiem #muremzajurkiem. Orkiestra bez dyrygenta, czy potraficie to sobie wyobrazić?! Pokażmy Jurkowi Owsiakowi, jak wiele osób jest z nim. Dajmy mu czas, by odpoczął, a następnie siłę, by wrócił!

wośp - żałoba - artyściprzeciwnienawiści- koncert-wiele-polskich-gwiazd

          Z naszej strony najszczersze kondolencje dla żony, córek i bliskich zmarłego Pawła Adamowicza.                                                                          Requiescat in pace.                                                                                                                                 

A wy popieracie WOŚP? Uważacie, że orkiestra bez dyrygenta to będzie ta sama orkiestra?

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *