Pomaganie jest dziecinnie proste- WOŚP 2019

Made in Owsiakland

WOŚP - 2019 - pomaganiejestdziecinnieproste - jurekowsiak - ostrówwielkopolski - 27finałwośp

Pomaganie jest dziecinnie proste.

13 stycznia 2019 rok, kolorowa bomba znowu wybuchła. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrała, a my razem z nią. To już kolejny rok, w którym najpierw uczestniczyłyśmy w nocnym pływaniu zorganizowanym przez krotoszyński basen Wodnik, by rano wynurzyć się na ulicę z puszką pod pachą i serduszkami w dłoniach. Czasami przychodzą momenty, w których brakuje nam słów. Nadszedł właśnie ten moment- dzień Finału WOŚP. Nic nie jest w stanie zatrzymać pędzącej maszyny póki jesteśmy razem, bowiem wtedy pomaganie jest dziecinnie proste. 

Jakie sytuacje spotykają wolontariuszy?

Wybierz sztab, zapisz się i pomagaj aktywnie. My zaczęłyśmy zbierać pieniądze od 9 rana, zimny wiatr, niska temperatura powietrza i deszcz nie zachęcały do opuszczenia samochodu. Jednak pamiętałyśmy to słynne powiedzenie „raz nie zawsze”.                                                                                                            Ludzie podbiegali do puszek, cieszyli się, że znaleźli wolontariuszy, mimo pluchy za oknem. Kierowcy machali nam, byśmy czekały, albo podsuwały puchy. Jedna ze  starszych Pań zatrzymała samochód na środku drogi jednokierunkowej, nie przejmowała się korkiem, który stworzyła, potruchtała i wsparła WOŚP. Gdy czegoś nie wolno, ale się bardzo chce to można, wtedy tym bardziej pomaganie jest dziecinnie proste. Restauracja 21 na ostrowskim rynku zapraszała wolontariuszy na gorącą czekoladę. Przechodnie zatrzymywali nas, by zrobić sobie zdjęcie. To idzie w świat, Orkiestra gra coraz głośniej. Tak ma być!

Co dla nas znaczy WOŚP?

Dobro i zło istnieją koło siebie, ale to my dokonujemy wyboru. Dla nas słusznym jest wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, razem z Jurkiem Owsiakiem na czele. Nigdy, dotychczas, nie musiałyśmy korzystać ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP, acz słyszałyśmy słowa wdzięczności osób, które zasilają  nasze puszki. Orkiestra przekonuje nas do siebie przede wszystkim dlatego, że jest niezależna. Tworzona przez wszystkich, którzy tworzyć ją chcą. Jerzy Owsiak, szczególnie w okolicach Finału, narażony jest na spory hejt, który musi odpierać. Wylewania pomyj nie pozbędziemy się od tak, krytyka spotyka każdego z nas, przeciwstawiajmy się tej, która jest nieuzasadniona i mętna. Będąc wolontariuszkami wychodzimy naprzeciw ludziom z nadzieją na większą świadomość i mniejszy podział społeczeństwa. Orkiestra gra tak efektywnie, dlatego, że jest to orkiestra serc. To właśnie dzięki niej pobijamy kolejne rekordy.

Wspierać WOŚP można na wiele sposobów. Możecie licytować rzeczy na aukcjach, robić przelewy, płacić zbliżeniowo kartami płatniczymi, czy wykąpać się w lodowatej wodzie razem z morsami. My zdecydowanie polecamy bliski naszemu sercu 24-godzinny Bieg we Wrześni Światełko do Nieba.                                          Teraz z czystym sumieniem pojedziemy na Pol’and’Rock Festival, który jest organizowany między innymi po to, by podziękować wolontariuszom za ich pracę podczas finału WOŚP. Siema!

    • admin

      Zapraszamy na oficjalną stronę WOŚPu i zagłębienie się w temat. Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, a powielanie i szerzenie nieprawdy zostanie zatrzymane:)

Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *